Existují názory, podle kterých je tím nejdůležitějším na představení skutečnost, že bude vůbec provedeno. Jakoukoliv chybu, ke které dojde během následujícího jednání, lze při troše shovívavosti odpustit, opominutí představení však nikoliv.
Představení je založeno na společenském postavení. Níže postavená osoba je představována osobě výše postavené, takže je vždy jako první vysloveno jméno výše postaveného: „Pane Nováku (ředitel), dovolte mi, abych vám představil jednoho z našich nových zaměstnanců, pana Vomáčku.“
Zákazníkovi jsou v průběhu seznamování představeni všichni důležití zástupci společnosti související s jednáním, opět počínaje nejvýše postaveným pracovníkem: „Pane Vopršálku, dovolte mi, abych vám představil Jana Nováka, vedoucího našeho týmu. Honzo, to je pan Antonín Vopršálek, náš nový klient, kterého zajímá…“
Při představování je také jako první uváděno jméno důležitých osobností, jako jsou představitelé místní správy, politici, církevní hodnostáři. Zároveň platí pravidlo, že mladší osoba je obvykle představována osobě starší tak, že jméno starší osoby je vysloveno jako první.
Pokud se chystáte převzít iniciativu a představit se sami, vždy se představte jménem i příjmením.
Zkrátka mějte na paměti, že prioritu při představování má postavení, věk a až pak pohlaví. Kromě toho dbejte na to, abyste při představování nekouřili, nežvýkali, případně neměli ruce v kapsách – kouzlo prvního dojmu možná hraje větší roli, než si většina lidí myslí.
Na představení je dobré také patřičným způsobem zareagovat, vhodné jsou věty, jako například: „Těší mě, že se s vámi setkávám,“ nebo „Rád jsem vás poznal.“
Pokud osoba, která vás představuje, zaváhá při uvádění jména, pokuste se převzít iniciativu a představit se sami. Stejně tak, pokud zapomenete na jméno jedné z představovaných osob, nebojte se dotyčného zeptat.