Oznámení odečtu stavu vodoměrů – vzor

V mnoha domech zodpovídá výbor SVJ za pravidelné odečty stavu vodoměrů. Přestože v mnoha domech se odečty řeší dálkovými vodoměry, je někde občas nutné vyrazit na konci nebo začátku roku mezi sousedy a kromě novoročního přání provést také odečty stavu vodoměrů.

Při odečtu stavu vodoměrů se vám může hodit následující jednoduchý formulář, pomocí kterého můžete s dostatečným předstihem oznámit všem vlastníkům, kdy proběhne odečet.

Při samotném odečtu kromě hodnoty stavu vodoměru také zkontrolujte, zda nedošlo k záseku. Vlastník by měl na moment pustit vodu a mělo by být patrné, že se vodoměr „točí“. V případě zaseknutého vodoměru je nutné provést jeho výměnu a spotřebu dopočítat náhradním způsobem.

Nezapomínejte také na pravidelné výměny vodoměrů – vodoměry na studenou i teplou vodu se nyní mění jednou za pět let a výměnu musí provést instalatér, který má oprávnění provádět výměny vodoměrů.

Poznámka: Veškeré právní texty a formuláře na tomto webu slouží jako inspirace a nemusejí odrážet aktuální znění zákonů. Provozovatel webu neručí za správnost ani aktuálnost těchto textů.